T&P DEPARTMENT

Students placed in various Companies

List of Students receiving Placement Offers : 2016 – 2017
Name Of Candidate Branch Name of Company Package
Tanmay  Joshi ENTC Opulent 2.16 Lpa
Suraj  Patil Mechanical Opulent 2.16 Lpa
Amey  Otari Mechanical Opulent 2.16 Lpa
Abhilash Pimpalgaonkar Computer Opulent 2.40 Lpa
Mandar  Gijre ENTC Tech Mahindra 3.25 Lpa
Chinmay  Joshi ENTC Tech Mahindra 3.25 Lpa
Hrishikesh  Mokashi ENTC Tech Mahindra 3.25 Lpa
Suraj  Patil Mechanical Tech Mahindra 3.25 Lpa
Rohan  Kadam Mechanical Tech Mahindra 3.25 Lpa
Ajinkya  Gaikwad Mechanical Tech Mahindra 3.25 Lpa
Pranav  Pise Mechanical Tech Mahindra 3.25 Lpa
Atharv  Lele Mechanical Tech Mahindra 3.25 Lpa
Aditya  Avhad Mechanical Tech Mahindra 3.25 Lpa
Abhilash Pimpalgaonkar Computer Tech Mahindra 3.25 Lpa
Apoorva Sathe Computer Zensar 3.00Lpa
Varada Ketkar Computer Zensar 3.00Lpa
Shreya Kate Computer Zensar 3.00Lpa
Akshay Deepak Kshirsagar Computer Zensar 3.00Lpa
Purva Awasthi Computer Zensar 3.00Lpa
Stelly Tomy Computer Zensar 3.00Lpa
Shreya Kate Computer Cybage 3.19 Lpa
Ashwin Paliwal Computer Cybage 3.19 Lpa
Aakash Khair Computer Zensar 3.00 Lpa
Laiq Budye Computer Zensar 3.00 Lpa
Akshay Pisal Computer FISERV 2.98 Lpa
Yash Chaudhari Computer FISERV 2.98 Lpa
Hemant ENTC FISERV 2.98 Lpa
Riddhima Salvi Computer Amazon 2.07Lpa
Prerna  Nashte Computer Amazon 1.79Lpa
Siddhi Yatnalkar Computer Amazon 2.07Lpa
Akanksha Bharati Computer Amazon 1.79Lpa
Hemant ENTC Amazon 1.79Lpa
Poorva Inamdar ENTC Amazon 1.79Lpa
Ashlesha Naikade ENTC Amazon 1.79Lpa
Darshan Sharma ENTC Amazon 1.79Lpa
Anand Nawatha ENTC Amazon 1.79Lpa
Pushkar Sinha ENTC Amazon 1.79Lpa
Pranav Tongale ENTC Amazon 1.79Lpa
Amey Tade Mechanical Amazon 2.07Lpa
Rohan Vidhate Mechanical Amazon 1.79Lpa
Shravan Samgamkar Mechanical Amazon
Maitreya Datar Mechanical Amazon 2.07Lpa
Vaibhav Kharabe Mechanical Amazon 1.79Lpa
Tejas Kasar Mechanical Amazon
Vyankatesh Basutkar Mechanical Amazon
Vadiraj Adya Computer Bitwise 3.00Lpa
Shreyas Joshi Computer Pragmasys 2.46Lpa
Dashan Sharma ENTC FACE 2.64Lpa
Hemant ENTC FACE 2.64Lpa
Shreyas Joshi Computer Harbinger 3.00Lpa
Aniket Patil Civil Maharashtra Irrigation Dept. 4.5Lpa
Saumitra Kher Civil Abhilasha Developers
Ajinkya Jadhav Civil Kher – Laghate Construction
Swaroop Kulkarni Civil
Yash Pandit Civil Syndicate Shelter
Shruti Khunte Computer Amazon
Yash Choulwar Civil Choulwar Construction
Maheshkumar Shinde Civil Pune Muncipal Corporation
Angad Kadam Civil Atharva Builders
Shubham Patil ENTC Rivigo 3.00Lpa
Marlene Mathews Computer Mphasis 1.8Lpa
Ishan Kembari ENTC GTL 1.02LPa
Prajakta Kumbhar ENTC GTL 1.02LPa
Pranav Tongale ENTC GTL 1.02LPa
Rahul Tamhankar ENTC GTL 1.02LPa
Rajesh Kumawat ENTC GTL 1.02LPa
Shubham Patil ENTC GTL 1.02LPa
Varad Sant ENTC GTL 1.02LPa
Vellivelli Sambasiva Rao ENTC GTL 1.02LPa
Marlene Mathews Computer Amazon
Disha Vyavahare Computer Amazon 2.07Lpa
Purva Awasthi Computer Amazon 1.79Lpa
Manasi Waikar Computer Amazon 1.79Lpa
Mayur Pandav Computer Amazon 1.79Lpa
Shreekar Vidwans Computer Amazon
Ankit Prakash Mechanical Amazon 2.07Lpa
Akshay Chougale Mechanical S P Diesel 1.00LPa
Abhishek Hanbar Mechanical S P Diesel 1.00LPa
Mayur Pawar Mechanical S P Diesel 1.00LPa
Aakash Khair Computer Ritzy Technology 5.20Lpa
Shreyas Joshi Computer Ritzy Technology 5.20Lpa
Varun Sant ENTC Entercoms Solutions 1.36Lpa
Gaurav Suratkar Computer Aurus Inc 2.40 Lpa
Kshirsagar Vallabh Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Suraj Shilawane Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Akshay kumar B Rupnur Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Ganesh S Rawade Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Mayur P Naphade Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Anup Anand Wadar Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Kadam Shashank K Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Suryavanshi Vishal G Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Suryavanshi Akshay P. Mechanical Valeo India 1.02Lpa
Sagar Indore Computer Net Connect 1.45Lpa
Ankita Bhapkar Mechanical Ventura India Pvt Ltd 2.25Lpa
Sharyu Patil Mechanical 2.25Lpa
Nilesh Kamble Computer Aurus Inc 2.40 Lpa
Vallabh Kshirsagar Mechanical Sanas Engineering 1.33Lpa
Smitarani Shinde ENTC 1.33Lpa
Tushar Suryavanshi ENTC 1.33Lpa
Rohan Bhalerao Mechanical Ensys Engineers 1.92Lpa
SULTANPURE PRITAM VISHNU ENTC HCL 2.5Lpa
Nishant Nirmale ENTC Aurus Inc 2.40 Lpa
List of students selected in various companies

Batch (2014-2015)

Name Branch Batch Company
 Monika Prabhakar Wanjare ME (COMP) 2014-2015 L&T INFOTECH
Akanksha Patil ME (COMP) 2014-2015 L&T INFOTECH
Anish Narkhede COMP 2014-2015 L&T INFOTECH
Phapale Rituja Ravindra ENTC 2014-2015 L&T INFOTECH
Prachi Gupta COMP 2014-2015 L&T INFOTECH
Tejas Tasgaonkar COMP 2014-2015 L&T INFOTECH
Parnavi Tamhankar COMP 2014-2015 L&T INFOTECH
Tushar Joshi COMP 2014-2015 CYBAGE
Tanmay Borkar COMP 2014-2015 CYBAGE
Mayuresh Savargaonkar MECH 2014-2015 TCS
Chetan Marathe MECH 2014-2015 PROTO TECH
Archit Jain ENTC 2014-2015 FACE
Swaroop Joshi ENTC 2014-2015 GLOBUSSOFT
Sonia Deshpande ENTC 2014-2015 GENPACT
Rahul Jadhav ENTC 2014-2015 OPULENT INFOTECH
Samuel Mendosa MECH 2014-2015 ARAI
Batch(2013-2014)
Name Branch Batch Company
Deepali Tyagi COMP 2013-2014 L&T
Amey Ujlambkar IT 2013-2014 L&T
Sai Sakhare E&TC 2013-2014 L&T
Aishwarya Patil E&TC 2013-2014 L&T
Hrishikesh Varde E&TC 2013-2014 L&T
Kaushik Karandikar E&TC 2013-2014 L&T
Chandraganga Mirji COMP 2013-2014 PERSISTENT
Akshata Gogate COMP 2013-2014 PERSISTENT
Rutika Gawas COMP 2013-2014 ZENSAR
Suyash Deshmukh COMP 2013-2014 MPHASIS
Siddharth Gulavani MECH 2013-2014 TECH MAHINDRA
Ninad Dharmadhikari E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
Rohit Ambekar E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
Rohit Dongare E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
Sneha Rao E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
Eva Chakranarayan E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
Radha Walimbe E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
Priyanka Chaudhari COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
Vaibhavi Deshpande COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
Abhijeet Saraogi COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
Prathamesh Hule COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
Pratiksha Moze COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
Sanket Bhat COMP 2013-2014 MPHASIS
Mandar Nanaware COMP 2013-2014 TENXLABSBITWISE
Tejas Joshi COMP 2013-2014 TENXLABSNITOR
Lalit Modhave E&TC 2013-2014 TCS
Shahbaazkhan Dange E&TC 2013-2014 TCS
Shrishti Dixit COMP 2013-2014 SYNTEL
Arjun Singh E&TC 2013-2014 FLEXTRONICS
Arti Sandbhor E&TC 2013-2014 FLEXTRONICS
Shradha N. Shetiya E&TC 2013-2014 SYNTEL
Tejas Potdar E&TC 2013-2014 SYNTEL
Anuradha Raut COMP 2013-2014 SYNTEL
Batch (2012-2013)
Name Branch Batch Company
Kiran Kakade MECH 2012-2013 TCS
Uddhav Jawalkar MECH 2012-2013 TCS
Amey Badar MECH 2012-2013 TCS
Tasneem Khilonawala COMP 2012-2013 L & T INFOTECH
Ambrish Thakur E&TC 2012-2013 L & T INFOTECH
Viten Lonkar E&TC 2012-2013 L & T INFOTECH
Chaitnaya Kulkarni E&TC 2012-2013 L & T INFOTECH
Priyanka Ghugare COMP 2012-2013 SYNECHRON
Onkar Dhawade COMP 2012-2013 SYNECHRON
Shweta Bodkhe COMP 2012-2013 SYNECHRON
Gauri Joshi COMP 2012-2013 SYNECHRON
Aditi Thatte E&TC 2012-2013 SYNECHRON
Pranav Deshpande MECH 2012-2013 PENTA
Indraneel Chavan E & Tc. 2012-2013 ALLSCRIPTS
Ajinkya Thorat MECH 2012-2013 PIAGGIO
Kshitija Urane Comp 2012-2013 FISERV
Varun Marathe E&TC 2012-2013 FISERV
Prajakta Phalke COMP 2012-2013 MOBISOFT INFOTECH
Aniket Thanage COMP 2012-2013 ZAPLONTECH
Vedant Godhamgaonkar COMP 2012-2013 MPHASIS
Kishor Shinde E&TC 2012-2013 MPHASIS
Harshad Lele E&TC 2012-2013 MPHASIS
Suruchi Dewangan ELEX 2012-2013 MPHASIS
Rucha Shinde COMP 2012-2013 CHHABADA COLLEGE
Sanket Bidkar MECH 2012-2013 BIORAD MEDISYS
Kunal Kate MECH 2012-2013 BIORAD MEDISYS
Khushboo Warhade MECH 2012-2013 BIORAD MEDISYS
Bhagavat Patil E&TC 2012-2013 CREST TECHNOLOGY
Prashant Tanaji Zinurke MECH 2012-2013 SWEP DOVER
Vidnyesh Nilesh Patil MECH 2012-2013 HVAC
Asmita Mehendarge MECH 2012-2013 EMERSON
Navnath Rahinj COMP 2012-2013 JJIT SOFTWARE SOLUTION
Kshitija Bathe E&TC 2012-2013 AMDOCS
Brijesh Choudhary E&TC 2012-2013 TECH MAHINDRA
Shradha Patil E&TC 2012-2013 TECH MAHINDRA
Chinar Regundwar COMP 2012-2013 TUDIP TECHNOLOGIES
Anuja Lakhote COMP 2012-2013 SOFT CORNER
Sagar Bangar MECH 2012-2013 BRIDGESTONE

                                                                                            Batch(2013-2014)

Sr No. Name Branch Batch Company
1 Deepali Tyagi COMP 2013-2014 L&T
2 Amey Ujlambkar IT 2013-2014 L&T
3 Sai Sakhare E&TC 2013-2014 L&T
4 Aishwarya Patil E&TC 2013-2014 L&T
5 Hrishikesh Varde E&TC 2013-2014 L&T
6 Kaushik Karandikar E&TC 2013-2014 L&T
7 Chandraganga Mirji COMP 2013-2014 PERSISTENT
8 Akshata Gogate COMP 2013-2014 PERSISTENT
9 Rutika Gawas COMP 2013-2014 ZENSAR
10 Suyash Deshmukh COMP 2013-2014 MPHASIS
11 Siddharth Gulavani MECH 2013-2014 TECH MAHINDRA
12 Ninad Dharmadhikari E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
13 Rohit Ambekar E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
14 Rohit Dongare E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
15 Sneha Rao E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
16 Eva Chakranarayan E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
17 Radha Walimbe E&TC 2013-2014 TECH MAHINDRA
18 Priyanka Chaudhari COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
19 Vaibhavi Deshpande COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
20 Abhijeet Saraogi COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
21 Prathamesh Hule COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
22 Pratiksha Moze COMP 2013-2014 TECH MAHINDRA
23 Sanket Bhat COMP 2013-2014 MPHASIS
24 Mandar Nanaware COMP 2013-2014 TENXLABS BITWISE
25 Tejas Joshi COMP 2013-2014 TENXLABS NITOR
26 Lalit Modhave E&TC 2013-2014 TCS
27 Shahbaazkhan Dange E&TC 2013-2014 TCS
28 Shrishti Dixit COMP 2013-2014 SYNTEL
29 Arjun Singh E&TC 2013-2014 FLEXTRONICS
30 Arti Sandbhor E&TC 2013-2014 FLEXTRONICS
31 Shradha N. Shetiya E&TC 2013-2014 SYNTEL
32 Tejas Potdar E&TC 2013-2014 SYNTEL
33 Anuradha Raut COMP 2013-2014 SYNTEL

                                                                                           Batch (2012-2013)

Sr No. Name Branch Batch Company
1 Kiran Kakade MECH 2012-2013 TCS
2 Uddhav Jawalkar MECH 2012-2013 TCS
3 Amey Badar MECH 2012-2013 TCS
4 Tasneem Khilonawala COMP 2012-2013 L & T INFOTECH
5 Ambrish Thakur E&TC 2012-2013 L & T INFOTECH
6 Viten Lonkar E&TC 2012-2013 L & T INFOTECH
7 Chaitnaya Kulkarni E&TC 2012-2013 L & T INFOTECH
8 Priyanka Ghugare COMP 2012-2013 SYNECHRON
9 Onkar Dhawade COMP 2012-2013 SYNECHRON
10 Shweta Bodkhe COMP 2012-2013 SYNECHRON
11 Gauri Joshi COMP 2012-2013 SYNECHRON
12 Aditi Thatte E&TC 2012-2013 SYNECHRON
13 Pranav Deshpande MECH 2012-2013 PENTA
14 Indraneel Chavan E & Tc. 2012-2013 ALLSCRIPTS
15 Ajinkya Thorat MECH 2012-2013 PIAGGIO
16 Kshitija Urane Comp 2012-2013 FISERV
17 Varun Marathe E&TC 2012-2013 FISERV
18 Prajakta Phalke COMP 2012-2013 MOBISOFT INFOTECH
19 Aniket Thanage COMP 2012-2013 ZAPLONTECH
20 Vedant Godhamgaonkar COMP 2012-2013 MPHASIS
21 Kishor Shinde E&TC 2012-2013 MPHASIS
22 Harshad Lele E&TC 2012-2013 MPHASIS
23 Suruchi Dewangan ELEX 2012-2013 MPHASIS
24 Rucha Shinde COMP 2012-2013 CHHABADA COLLEGE
25 Sanket Bidkar MECH 2012-2013 BIORAD MEDISYS
26 Kunal Kate MECH 2012-2013 BIORAD MEDISYS
27 Khushboo Warhade MECH 2012-2013 BIORAD MEDISYS
28 Bhagavat Patil E&TC 2012-2013 CREST TECHNOLOGY
29 Prashant Tanaji Zinurke MECH 2012-2013 SWEP DOVER
30 Vidnyesh Nilesh Patil MECH 2012-2013 HVAC
31 Asmita Mehendarge MECH 2012-2013 EMERSON
32 Navnath Rahinj COMP 2012-2013 JJIT SOFTWARE SOLUTION
33 Kshitija Bathe E&TC 2012-2013 AMDOCS
34 Brijesh Choudhary E&TC 2012-2013 TECH MAHINDRA
35 Shradha Patil E&TC 2012-2013 TECH MAHINDRA
36 Chinar Regundwar COMP 2012-2013 TUDIP TECHNOLOGIES
37 Anuja Lakhote COMP 2012-2013 SOFT CORNER
38 Sagar Bangar MECH 2012-2013 BRIDGESTONE